خواف نیوز ///نخستین سامانه خبری خواف/// سعیدشاه قاسی

کلیه حقوق این سامانه متعلق به پایگــاه خبری - تحلیلی خواف نیوز می باشد و استفاده از آنها فقط با ذکر منبع بلامانع است

حمله پلنگ به یک زن و مرد روستایی در خواف
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ بهمن ۱۳۸٧   کلمات کلیدی:

www.9990.blogfa.com      www.Khafcell.blogfa.com

حمله پلنگ به یک زن و مرد روستایی در خواف

    خبرگزاری فارس- خواف: 1387/11/18

    یک زن و مرد روستایی از اهالی روستای رزداب از توابع شهرستان خواف در خراسان رضوی صبح امروز مورد حمله یک قلاده پلنگ قرار گرفتند و زخمی شدند.


  طلعت تیموری زن روستایی که بر اثر حمله پلنگ زخمی شده بود درباره این حادثه به خبرنگار ایرنا در خواف گفت: بعد از نماز صبح برای ریختن آذوقه گوسفندان به آغل که در داخل روستا است رفتم.

    این زن جوان روستایی افزود: درب آغل را که باز کردم و کمی به داخل رفتم ناگهان صدای غرشی شنیدم و متوجه شدم پلنگی  به سمت من حمله ور شد.

    وی گفت: پلنگ مرا به زمین زد و با دستهایش به سر و صورتم می زد و دیگر هیچی متوجه نشدم و بیهوش شدم.

    همسر این زن روستایی که نجیب اله تیموری نام دارد نیز گفت: وقتی وارد آغل شدم دیدم زنم با پلنگ درگیر است به سمت پلنگ حمله بردم و با آن درگیر شدم در یک لحظه که پلنگ عقب نشینی کرد همسرم را از آغل بیرون کشیدم و در آغل را به روی پلنگ بستم.

    وی گفت: چند نفر از اهالی روستا، همسرم را که از ناحیه سر و صورت و شانه ها مجروح بود و من را که از ناحیه سر زخمی بودم برای مداوا به بیمارستان رساندند.

    تیموری افزود: در این حادثه، 20 راس گوسفند نیز تلف شدند.

    رئیس اداره محیط زیست خواف نیز به فارس گفت: ماموران این اداره پس از اطلاع از ماجرا، موضوع را به مرکز استان گزارش دادند و گروهی از کارشناسان محیط زیست به روستای مزبور اعزام شدند.

    سعید پشم چی اظهارداشت: ماموران اعزامی با بیهوش کردن این پلنگ، حیوان را از منطقه خارج و به مناطق حفاظت شده شمال خراسان منتقل نمودند.

    وی پیرامون دلیل انتقال این حیوان گفت: این حیوان با منطقه آشنا بود و چندین مورد دیگر زیانباری به بار آورده بود.

    پشم چی درباره ادعای عده ای از روستائیان خوافی مبنی بر رها سازی برخی حیوانات درنده همچون گرگ و پلنگ در سطح شهرستان، با تکذیب شدید این ادعا، اعلام داشت از سوی محیط زیست هیچ گونه ای از حیات وحش زیانبار در سطح شهرستان خواف رهاسازی نشده است.

    روستای رزداب در 20 کیلومتری شمال شرقی شهر خواف مرکز این شهرستان و در نقطه ای کوهستانی قرار دارد.

    خواف با 120 هزار نفر جمعیت در 260 کیلومتری جنوب شرق مشهد در خراسان رضوی واقع است.