خواف نیوز ///نخستین سامانه خبری خواف/// سعیدشاه قاسی

کلیه حقوق این سامانه متعلق به پایگــاه خبری - تحلیلی خواف نیوز می باشد و استفاده از آنها فقط با ذکر منبع بلامانع است

مراسم اردیبهشت تئاتر ایران در خواف برگزار شد
ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ خرداد ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

www.9990.blogfa.com      www.Khafcell.blogfa.com

مراسم اردیبهشت تئاتر ایران در خواف برگزار شد

خواف ـ خبرگزاری فارس:

مراسم روز جهانی تئاتر و تجلیل از پپیشکسوتان این عرصه در شهرستان خواف برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فارس از شهر مرزی خواف، در این مراسم که با حضور مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان رضوی ،جمعی از هنرمندان تئاتر استان ،مسئولین محلی و


هنرمندان و هنر دوستان خوافی در مجتمع فرهنگی و هنری شهید مدرس برگزار گردید محمدابراهیم فلاح سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواف  افزود: اگر تا دیروز بهانه ایی برای عدم فعالیت هنرمندان به دلیل نداشتن فضا و امکانات وجود داشت اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا این فضا و امکانات ایجاد شده و بهانه ای برای عدم حضور و فعالیت نباید وجود داشته باشد .

 وی اضافه کرد توانایی و استعداد جوانان این خطه در زمینه های هنری بویژه هنرهای نمایشی فراوان است و باید در جهت کشف این استعدادها تلاش گردد.

در ادامه این مراسم مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان رضوی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی تئاتر و فعالیت های نمایشی گفت: امروز برگزاری این مراسم باعث همدلی اصحاب هنر شده و جامعه ی هنری ما نیاز به وفاق و همدلی دارد.

کمال علوی افزود: شکل گیری کانون هنرمندان محصول اداره کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی خراسان رضوی است تا هنرمندان بتوانند به عنوان یک تشکل غیردولتی به نیازهای فرهنگی و هنری جامعه پاسخ دهند.

وی از هنرمندان خواست در کنار مسئولین در جهت رشد فرهنگ و هنر منطقه تلاش کنند.

مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان رضوی از سبک جدید برگزاری مراسم روز جهانی تئاتر در خواف قدردانی کرد و به نمایندگی از رییس انجمن هنر های نمایشی استان علیرضا صنعتی رودی را به عنوان رابط هنر های نمایشی خواف به استان معرفی و  از فعالیت های چند ساله محمد سرخوش مسئول انجمن نمایش خواف قدردانی نمود.

در ادامه این مراسم ،فرشید تمری به نمایندگی از اداره هنر های نمایشی استان و پیشکسوتان تئاتر استان ،به وضعیت تئاتر و فعالیت های صورت گرفته اشاره و با ابراز خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان خواف و برگزاری سبک و سیاق جدید این مراسم در خواف افزود: ما امشب مشاهده کردیم که هنرمندان خواف هم حرفی برای گفتن دارند و می توانند در جشنواره های استانی و کشوری حضوری فعال داشته باشند.

در پایان این مراسم که به صورت اجرای نمایش، بدون مجری و پخش کلیپ های مناسب انجام شد از پیشکسوتان هنرهای نمایشی وگروه های نمایشی شهرستان با اهدای تندیس، لوح سپاس و هدایایی قدردانی شد