خواف نیوز ///نخستین سامانه خبری خواف/// سعیدشاه قاسی

کلیه حقوق این سامانه متعلق به پایگــاه خبری - تحلیلی خواف نیوز می باشد و استفاده از آنها فقط با ذکر منبع بلامانع است

وزیر صنایع و معادن : بهره برداری خط تولید کنستانتره آهن سنگان خوافتا ماه آینده
ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

وزیر صنایع و معادن :

خط تولید کنستانتره آهن مجتمع سنگان خواف

تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد

خواف نیوز: وزیر صنایع و معادن گفت : خط تولید کنسانتره آهن مجتمع سنگان خواف تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.   

 به گزارش خواف نیوز، علی اکبر محرابیان روز پنجشنبه در مراسم آغاز ساخت کارخانه تولید فولاد تربت حیدریه افزود: طرح سنگان خواف که از سالها پیش تعریف شده بود، پیشرفت فیزیکی نداشت تا اینکه با تاکید رییس جمهور و فضایی که با حضور دکتر احمدی نژاد بوجود آمد، بر ما تکلیف شد که از شعار گذر کرده و وارد عرصه عمل شویم.

وی گفت :معدن سنگ آهن سنگان از بزرگترین و غنی ترین معادن سنگ آهن جهان است و مردم منطقه باید از ثمرات و مزایای آن بهره مند شوند.         بقیه در ادامه مطلب


محرابیان افزود: با توجه به وجود معادن غنی آهن و فولاد در استان خراسان رضوی ، باید طرح های استخراج ، اکتشاف، تولید کنسانتره و گندله ، تولید محصولات خام و محصولات و فراورده های فولادی در همین استان انجام شود تا دارای توجیه اقتصادی بوده ، عدالت اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه را به دنبال داشته باشد.

طرح بزرگ مجتمع سنگان خواف با سرمایه ‏گذاری 3300 میلیارد ریال ، ظرفیت تولید سالانه حدود سه میلیون تن کنستانتره و گندله آهن دارد.

با بهره برداری از این طرح برای 1500 نفر اشتغال ایجاد می شود.

سنگ آهن سنگان از نظر کمی از بزرگ ‌ترین معادن کشور بوده و از نظر کیفی نیز محصول تولید شده آن قابل رقابت در بازارهای جهانی و قابل استفاده در کارخانه ‌های فولادسازی کشور می باشد.