آشنایی با علیرضا رشیدیان بیستمین استاندار خراسان رضوی

آشنایی با علیرضا رشیدیان

بیستمین استاندار خراسان

هفتمین استاندار خراسان رضوی و نخستین استاندار دولت یازدهم

خواف نیوز: علیرضا رشیدیان در جلسه ی صبح روز چهارشنبه 14 اسفند 1392 دولت بعنوان بیستمین استاندار خراسان، هفتمین استاندار خراسان رضوی و نخستین استاندار دولت یازدهم معرفی شد.
استاندار جدید خراسان رضوی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با عضویت در سپاه پاسداران، وارد عرصه ی اجرایی و مدیریتی کشور شد و پس از 60 ماه حضور در جبهه و تصدی در رده های مختلف فرماندهی و مدیریتی به فیض جانبازی نائل شد
وی در دولت هاشمی رفسنجانی به عنوان مدیر کل اطلاعات استان خراسان بزرگ منصوب شد.
رشیدیان که طی این مدت به علیرضای جنگ اشتهار داشت از سال 1374 لغایت 1380 توفیق خدمت گذاری در استان خراسان را داشته و با مسائل و حساسیت های مذهبی ، فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و امنیتی آن آشنایی کامل دارد.
از دیگر سمت های وی که متولد تهران و فوق لیسانس علوم سیاسی است ؛ معاونت وزیر در دولت های هشتم و نهم می باشد.
مهمترین رویکرد انتصاباتی وی انتخاب مدیران متخصص ، متعهد ، متدین ، پاک ، کارآزموده و کارآمد به دور از هرگونه وابستگی جناحی سیاسی بوده و مشی وی را می توان اعتدال توام با احترام برشمرد.
بارزترین ویژگی استاندار جدید خراسان رضوی تفکر همه جانبه، هم افزایی و بهره مند از هنرتعامل بسیار خوب با سه قوه و جریان های سیاسی تعریف شده در چهار چوبه نظام است.
از دیگر سوابق وی می توان به تدریس در دانشگاه، مدیریت در معاونت های بررسی و بازرسی دفتر رهبری، مسئول کمیسیون مقابله با تهدیدات علیه آسایش عمومی، معاونت اجتماعی قوه قضائیه و مشاور دبیر شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد.
گفتنی ست آخرین سمت علیرضا رشیدیان پیش از انتصاب به سمت استانداری خراسان رضوی، مسئول نظارت و بازرسی حوزه ی نماینده ولی فقیه در حج و زیارت بوده است.

محمد حسین فروزان مهر پیش از این استاندار خراسان رضوی بود.

  سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000

/ 0 نظر / 48 بازدید