حکم استاندار جدید خراسان رضوی توسط وزیر کشور به وی اعطا شد

حکم استاندار جدید خراسان رضوی توسط وزیر کشور به وی اعطا شد


خواف نیوز: مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی ظهر امروز 19 اسفند ماه در حالی برگزار شد که عده زیادی به دلیل پر شدن سالن صبا صدا و سیما ایستاده مراسم را دنبال می‌کردند.

وزیر کشور، امیری قائم مقام وزارت کشور، صولت مرتضوی شهردار مشهد، حسین محمدزاده رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا، نصرالله پژمانفر و علی مروی از جمله مهمانان این مراسم بودند.

از مهمانان ویژه این مراسم می‌توان از اسماعیل نجار نام برد و امام جمعه مشهد نیز از غائبان این مراسم بود.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام حسن شریعتی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی به نمایندگی از مدیران اجرایی استان از زحمات محمدحسین فروزان‌مهر تقدیر و تشکر کرد و خطاب به استاندار جدید گفت که همگی آمادگی کامل برای همکاری با شما دارند.

رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی:
باید اختیارات اقتصادی استاندار افزایش یابد

حسین محمدزاده در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی که امروز 19 اسفند ماه در سالن صبا صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به این سخن افلاطون که "تولد پیام‌آور مرگ است"، اظهار کرد: معارفه نیز پیام‌آور تودیع است؛ همان‌گونه که حدفاصل تولد و مرگ، عمل نیکوست و حد فاصل تودیع و معارفه نیز عملکرد مدیران می‌باشد.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید مراقب رفتار مدیریتی خود باشند، تصریح کرد: معیار یک مدیر مطلوب این است که در این حد فاصله عملکردی اثربخشی و کاری داشته باشد و این نگاه همان نگاه فرهنگ ایثار و شهادت است.
محمدزاده با بیان اینکه عناوین مختلف منصب نیست بلکه بار امانت بر دوش مدیران است، خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان باید تلاش کنند تا این امانت را به سرمنزل مقصود برسانند زیرا هر خدمتی فرصت بزرگی برای معامله با خداست.
نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های خراسان رضوی، تاکید کرد: خراسان استان پهناوری است و رفیع‌ترین جایگاه را در تاریخ ایران به خود اختصاص داده و مشهد مقدس نیز دومین کلان‌شهر اسلام است.
وی ادامه داد: با توجه به جایگاه خاص و ویژه خراسان رضوی متاسفانه این استان سهم مناسبی از بودجه‌های عمومی دریافت نکرده است.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی توجه به فرهنگ و توسعه در خور شأن پایتخت معنوی ایران، اجرایی کردن دستورات مقام معظم رهبری در همه مسائل به خصوص اقتصاد مقاومتی و توسعه متعادل مناطق استان را از راهبردهای برشمرد که استاندار جدید برای رهایی استان از مشکلات باید به آن توجه کند.
وی بازنگری سند اولیه آمایش استان با رویکرد تحریک توسعه فعالیت‌های مولد، توجه به آب استان و تشکیل ستاد ویژه آب، توسعه صنعت، توجه به مناطق خراسان رضوی و ارائه تصویری شفاف از استان نزد دولت را از دیگر راهبردها برای رهایی استان از مشکلات برشمرد.
محمدزاده ادامه داد: باید به مسئله حمل و نقل‌های جاده‌ای، ریلی و هوایی استان نیز توجه ویژه‌ای مبذول شود و همچنین اختیارات استاندار در مسائل اقتصادی افزایش و توسعه یابد.
وی در پایان با قدردانی از هیئت دولت پس از انتصاب طویل‌المدت استاندار خراسان رضوی، از زحمات محمدحسین فروزان‌مهر تشکر و برای رشیدیان آرزوی توفیق کرد.

فروزانمهر: 
برای استانداری خراسان از سوی امام رضا(ع) طلبیده شده بودم

محمدحسین فروزان‌مهر ظهر امروز 19 اسفند ماه در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی که در سالن صبا صدا و سیما برگزار شد، ضمن خیرمقدم به وزیر کشور و هیئت همراه، به استاندار جدید خراسان رضوی علیرضا رشیدیان تبریک گفت و آرزوی توفیق و تندرستی را برای او مسئلت کرد.
وی خاطرنشان کرد: قصد دارم در این جلسه کمی صمیمانه صحبت کنم چون این محفل را محفل انس می‌دانم و معتقدم باید با زبان دل سخن گفت؛ ضمن اینکه وزارت کشور فهرستی از عملکرد استانداری در دوره من از افزایش و کاهش شاخص‌ها ارائه داده است بنابراین قصد ذکر آمار و ارقام را ندارم.
استاندار پیشین خراسان رضوی نتیجه کار دوران مدیریتش در استانداری را مرهون همدلی و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش غیردولتی دانست و افزود: اگر کاستی مشاهده شده به دلیل کوتاهی من بوده است.
وی اظهار کرد: داستان انتخاب من به عنوان استاندار خراسان رضوی، قصه جالبی است که البته همه حضار این مجلس می‌دانند. 8 یا 9 ماه مانده به دولت قبل مسئولیت استانداری خراسان رضوی را پذیرفتم، پیش از آن در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مشغول بودم. به لحاظ عقلی در آن دوران که اقتصاد کشور بحرانی بود و پایان دولت قبل نیز بود پذیرفتن این مسئولیت کار بسیار دشواری به نظر می‌رسید اما این مسئولیت را پذیرفتم زیرا احساس تکلیف کردم و معتقدم بودم که توسط امام رضا(ع) طلبیده شده‌ام.
فروزان‌مهر با بیان اینکه انجام کار در این چند ماه اخیر بسیار دشوار بود، تصریح کرد: از دو یا سه ماه پس از حضورم در استانداری خراسان رضوی هر لحظه شایعه تغییر مدیریت عالی استان مطرح می‌شد و تیتر یک رسانه‌ها بود. تصور کنید که عملکرد استانداری و مدیران و امنیت روانی در بدنه اجرایی چگونه می‌تواند باشد، هر چهارشنبه عده‌ای منتظر بودند که شاید استاندار تغییر کند.
وی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی سرشار از پتانسیل‌های معنوی و مادی است، وجود بارگاه ثامن‌الحجج(ع) و غنیمتی مانند فرهنگ رضوی در خراسان و همچنین وجود ذخایر و معادن و صنایع فرصت سرمایه‌گذاری در این استان را فراهم می‌آورد. همچنین نیروهای کارآمدی در این استان وجود دارند بنابراین باید بگویم که این استان عزم راسخ خود را برای توسعه و پیشرفت جزم کرده است و امیدوارم از این ظرفیت به درستی استفاده شود.
استاندار پیشین خراسان رضوی با اشاره به اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: گزاف نگفتم که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در گذشته در دوران مدیریتم تجربه و تمرین شد و بسیاری از پروژه‌ها با رویکرد جهادی و استفاده از ظرفیت‌های موجود ایجاد شد.
وی به نرخ بیکاری و اشتغال در استان اشاره کرد و ادامه داد: در دوران مدیریتم دو دهم درصد نرخ بیکاری کاهش یافته است و این کاهش را در شرایط سخت و دشواری کاری در نظر بگیرید.
فروزان‌مهر یادآور شد: مدت 16 ماه کار در خراسان رضوی را بهترین ایام زندگی‌ام می‌دانم زیرا هر صبح و شب با سلام به مضجع شریف امام رضا(ع) روزم را سپری می‌کنم و شیرین‌ترین خاطرات دوران مدیریتم در زمان سفرهای رهبر معظم انقلاب به مشهد است.
وی افزود: بزرگترین اندوخته دوران کاری‌ام بهره‌گیری از دیدگاه‌های آیت‌الله واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی بود.
استاندار پیشین خراسان رضوی با بیان اینکه من در زمانی که به استانداری خراسان رضوی منصوب شدم جزء گزینه‌های دولت نبودم و دقیقه 90 انتخاب شدم، خاطر نشان کرد: انتخاب رشیدیان به سمت استانداری خراسان رضوی شاهد مثال دیگری بر این ادعا است که استانداران خراسان رضوی از سوی امام رضا(ع) طلبیده می‌شوند، طی این مدت استانداران متفاوتی که هر کدام صاحب صلاحیت نیز بودند به عنوان استاندار پیشنهاد شدند که حتی برخی از آنها به مرحله نهایی انتخاب نیز رسیدند اما در دقیقه 90 آقای علیرضا رشیدیان انتخاب شد.

وزیر کشور: 
به "فروزان‌مهر" گفتم بمان و کار کن

عبدالرضا رحمانی فضلی در این مراسم اظهار کرد: من از روز اول واقعا نظرم این بود که آقای فروزان‌مهر در این استان بمانند و از همان روزهای اول که رای آوردند هم به ایشان گفتم که شما در این استان بمان و کار کن. حتی وقتی خدمت آیت‌الله واعظ طبسی در آن ایام رسیدم به ایشان گفتم که شما از ایشان راضی هستید و وقتی ایشان گفتند بله من با حضور ایشان موافقم، بر این موضوع مصر شدم؛ ضمن اینکه نمایندگان هم موافق این موضوع بودند.
وی افزود: با این حال وقتی بحث تغییرات کم کم در استان‌ها شکل گرفت موج و جریانی هم برای وجود تغییر در استان خراسان رضوی ایجاد شد و به همین دلیل من از همان اول با آقای فروزان‌مهر این نکته را مطرح کردم که جنابعالی حتماً در میان گزینه‌های ما هستید چنانچه سه استان متقاضی استانداری ایشان بودند و به هر ترتیب تقدیر این شد که چنین جابجایی صورت گیرد و البته فراز و نشیب‌هایی هم در این میان وجود داشت و گزینه‌های مختلفی برای این استان هم به صورت واقعی و هم به صورت مجازی مطرح شد. چنانچه در سایت‌های مختلف صحبت از گزینه‌هایی می‌کردند که اسمشان به ذهن من خطور نکرده بود؛ ضمن اینکه تماس‌های مکرری بواسطه آشنایان با من انجام و طوماری هم امضا شد و من البته از این موضوع که در این استان اینقدر نیرو و مشتاق خدمت هستند خوشحال شدم.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه "به هر ترتیب گزینه‌های مختلفی برای استانداری استان خراسان رضوی مطرح شد که آخرین آنها آقای اسماعیل نجار بود"، گفت: به نظر من ایشان گزینه بسیار مناسب، مؤمن و انقلابی برای استان خراسان رضوی بودند ضمن اینکه ایشان در مسیر سیاست‌های آقای دکتر روحانی نیز گام برمی‌دارند اما در این راستا به آقای نجار (اسماعیل نجار) کم‌لطفی شد و حتی می‌توانم بگویم این کم‌لطفی تا مرز ظلم به ایشان هم پیش رفت. برخی گفتند که آقای نجار از نظر سیاسی و اجرایی مشکل دارد؛ حتی برخی موضوعاتی را که پیش از این رسانه‌ها در کرمان مطرح کرده بودند و با شکایت ایشان حکم قضایی علیه آن رسانه مطرح شده بود به جریان انداختند.
وزیر کشور در ادامه گفت:‌ در همین راستا من از آقای نجار خواهش کردم که در این جلسه حضور داشته باشند تا من از شخصیت ایشان دفاع کنم و البته این را هم بگویم که ایشان را به عنوان معاون خودم در وزارت کشور منصوب کردم و آقای فروزان‌مهر نیز از این به بعد به عنوان معاون اقتصادی بنده فعالیت خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با معرفی علیرضا رشیدیان به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی، تاکید کرد: در انتخاب آقای رشیدیان با دفتر مقام معظم رهبری همکاری‌هایی صورت گرفت، ضمن اینکه من ایشان را در زمانی که در دیوان محاسبات مشغول بودند می‌شناختم. البته ایشان از ابتدا جزو گزینه‌های ما بودند؛ البته نه برای استان خراسان رضوی. حال آقای رشیدیان با نگاه جامع، کامل و با توجه به ارتباطات بسیار خوبی که دارند می‌توانند بر استان خراسان رضوی با کمک دیگر مسئولان مؤثر باشند و من هم حمایت از ایشان را وظیفه خود می‌دانم. در واقع همه باید کمک کنیم، چراکه مشهد یک شهر ملی است و باید در همین قامت نقش ایفا کند.

رحمانی‌فضلی:
در برخی تحلیل‌ها «حق» به مسلخ می‌رود

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه "ایران با وجود درگیری‌ها، ترورها و ناآرامی‌ها و بی‌ثباتی‌ها و خشونت‌ها در منطقه در شرایط امن و‌ آرامی به سر می‌برد و باید از این موضوع شکرگزار باشیم"، گفت: به هر ترتیب منشاء ناآرامی‌ها و تنش‌ها واقعا آمریکاست و آمریکا به دنبال تامین منافع خود در منطقه به دنبال ایجاد تنش و ناآرامی‌هاست.
رحمانی فضلی افزود: مظهر مقابله با آمریکا در دنیا ایران است و این کشور ماست که استقلال، عزت و مقاومت در مقابل آمریکا را ترسیم کرده و مورد توجه قرار داده‌اند. آنها آرزو دارند خشونت و افراطی‌گری در ایران وجود داشته باشد ولی با لطف خدا و هدایت رهبری عزیزمان در شرایط کاملا خوبی به سر می‌بریم.
وی خطاب به حاضران در جلسه گفت: شما سال گذشته را به یاد بیاورید که طی آن اختلافات شدیدی بین گروه‌های سیاسی و حتی سران قوا در جریان بود و دشمن نیز به زعم خود فکر می‌کرد و این تحلیل را داشت که به افزایش اختلافات، یاس، ناامیدی بپردازد و با زدن جرقه در انتخابات دامنه اختلافاتی را که خود ترسیم کرده بود فراتر از حوزه سیاسی یعنی اقتصادی مورد توجه قرار دهد اما مردم ما با بصیرت، هوشیاری و ارادت به رهبری و ثبات قدم خود اثبات کردند که حضور حداکثری در انتخابات و حماسه سیاسی، مطلوب و معقول مردم است.
وزیر کشور ادامه داد: مردم با انتخاب مطلوب و معقول خود، شخصی با چهره روشن انقلابی در کسوت یک شخصیت روحانی و پیرو امام و رهبری و آزمایش پس داده در کوران انقلاب را انتخاب کردند و به دنبال این انتخاب امیدوار شدند و شاهد هستیم که ثبات اقتصادی و وحدت و همگرایی در کشور ایجاد و بیشتر شده است و دشمنان از ما قطع امید کرده‌اند.
رحمانی فضلی همچنین با بیان اینکه "رئیس‌جمهور در نیویورک چهره جدیدی از ایران در عرصه بین‌الملل را به نمایش گذاشت"، اظهار کرد: خیلی‌ها ایران را مبدا و شروع خشونت می‌دانستند و آن را به عنوان حامی تروریسم و مخالف صلح و حقوق بشر نام بردند اما وقتی از زبان رئیس‌جمهور صدای مبارزه با افراطی‌گری را شنیدند، متعجب شدند. این موجب عزت مردم ایران است و ما باید این بیرق و پرچم را بر فراز دنیا کماکان برافراشته نگه داریم.
وزیر کشور در ادامه با مورد توجه قرار دادن حضور مردم در عرصه‌هایی همچون 13 آبان و 22 بهمن، خاطرنشان کرد: یادمان نرود روزهایی در این کشور داشتیم که نرخ ارز ساعت به ساعت و روزانه تغییر پیدا می‌کرد و بخشنامه‌های اقتصادی به صورت هفتگی عوض می‌شد و سرمایه‌گذار نمی‌دانست چه باید کند. به هر ترتیب ما این شرایط را پشت سر گذاشته‌ایم و هم‌اکنون با امید و تدبیر و با اتکا به خداوند متعال مسیر را به گونه‌ای طی می‌کنیم که مظهر ارتباطات و تماس‌های اثرگذار هستیم و شما می‌بینید که تعداد مسافرت‌ها به ایران اعم از مسافرت شخصیت‌های سیاسی و گروه‌های اقتصادی چطور است و همه اینها نشان‌دهنده این است که آنها ایران را قبول کرده‌اند.

وی در ادامه سخنان خود، توافقنامه ژنو و مذاکرات با 1+5 را مورد توجه قرار داد و گفت: اگرچه نسبت به این موضوع نگاه‌ها و تحلیل‌های مختلفی وجود دارد، اما من به عنوان کسی که 9 سال یا بیشتر در جریان این موضوع بودم، معتقدم که این موضوع در برخی جاها باید از حالت محرمیت بیرون بیاید.

رحمانی فضلی اضافه کرد: اینها هر چیزی را حق خود می‌دانستند و در این راستا ما هزینه‌های بسیاری پرداختیم. روزهایی بود که برای داشتن دو تا سه سانتریفیوژ بحث می‌کردند اما هم‌اکنون قبول کردند که 19 هزار سانتریفیوژ ما کار کند. آنها قبول می‌کنند که با ما سر میز مذاکره بنشینند.

وی با بیان اینکه "ما نباید در تحلیل‌هایمان خود را کوچک بگیریم"، گفت: برخی اینگونه تحلیل می‌کنند که انگار مذاکره‌کنندگان ما شناختی ندارند و در سادگی محض و بی‌اطلاعی وارد این حوزه شده‌اند. این در حالی است که خود آقای دکتر روحانی نه از آن زمان که اختلاف در این موضوع پیش آمد، بلکه از اولین گام‌ها در این قضیه مطرح بوده‌اند. حال با این وجود می‌توان گفت که ایشان پیچیدگی رابطه با آمریکا را نمی‌شناسند؟

وزیر کشور با بیان اینکه "زمانی وارد تحلیل‌هایی می‌شویم که طی آن حق را به مسلخ می‌بریم و قدرت خود را نادیده می‌گیریم"، افزود: آیا رفتن به سمت مذاکره، عدول از حق است؟ چرا خودمان را کوچک می‌پنداریم؟ روزهایی بود که برای ما پیغام می‌آوردند که فلان ساعت و دقیقه به شما حمله می‌شود. وقتی این موضوع را به مقام معظم رهبری گزارش می‌دادیم، ایشان در حاشیه می‌نوشتند آنها هیچ غلطی نمی‌توانند کنند اما شما احتیاط‌های لازم را داشته باشید.

رحمانی فضلی، «مذاکره» را در واقع نوعی «مبارزه» توصیف کرد و گفت: ما مذاکره را به نوعی مبارزه می‌دانیم؛ البته این حق مردم است که نسبت به حقوق خود مطلع باشند اما مردم ما به رهبری و رئیس‌جمهور و نهادهای دیگر اعتماد دارند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه "آمریکا در شرایطی نیست که تعیین‌کننده باشد"، اظهار کرد: کدام موضوع در منطقه ما بوده که آمریکا نسبت به آن دخالتی داشته باشد و تاکنون موفق هم بوده باشد؟ این دولت به دنبال کسب حقوق مردم در نظام بین‌المللی است و همراه با مذاکرات هسته‌ای این موضوع را پیش می‌برد.

وزیر کشور همچنین رشد اقتصادی را از جمله اهداف این دولت برشمرد و گفت: من به عنوان کسی که پنج سال بودجه کشور را تفریغ کردم و تمام آمار و ارقام و شاخص‌های کلان را به مسئولان داده‌ام، باید بگویم که ما واقعاً شرایط نامطلوبی را گذرانده‌ایم. بارها در جلسات دولت پیش می‌آمد که اقتصادیون تصمیم می‌گرفتند از بانک مرکزی برداشتی شود اما فقط آقای دکتر روحانی جلوی این موضوع می‌ایستادند و در واقع ایشان سختی‌ها را به جان می‌خریدند تا آسیبی به اقتصاد کشور وارد نشود.

رحمانی فضلی با مورد توجه قرار دادن ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ما با همت همه ملت ایران خواهیم توانست اقتصادی مستحکم، پویا، درون‌گرا، رقابتی و قابل عرضه به نظام بین‌الملل طراحی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه "اعتدال یکی از شعارهای این دولت است اما برخی رسانه‌ها از اعتدال برداشت سیاسی داشته‌اند و اعتدال را در مقابل عدالت قرار می‌دهند"، اظهار کرد: چه کسی گفته است که اعتدال مخالف عدالت است؟ عدالت جزو اعتقادات دینی ماست و آیا کسی در این جلسه هست که بگوید من اعتدال را قبول ندارم و افراطی‌گری را قبول دارم؟ ما نباید واژه‌ها را در معانی به کار ببریم که طی آن برداشت‌های سیاسی خود را داشته باشیم.
وزیر کشور همچنین تاکید کرد: ما باید تقید به ارزش‌های دینی و دشمن‌ستیزی را مدنظر قرار دهیم و در مقابل دشمنان به صورت قوی و استوار دفاع کنیم اما در درون خودمان اعتدال و عقلانیت و قانون را مورد توجه قرار دهیم.

رحمانی فضلی افزود: رئیس‌جمهور ما هماهنگ با رهبری از طبقه روحانیت، زجرکشیده و مبارزه کرده و پیرو امام، خون شهدا و مقام معظم رهبری است. البته ما کشور دموکراتیکی هستیم و کسی نمی‌گوید انتقاد نباید باشد. انتقاد باید مستند و دلسوزانه مطرح شود اما نباید آن را تبدیل به حاشیه‌سازی و حذف در جامعه کنیم چراکه ما واقعا دیگر فرصت این کارها را نداریم.

وی در پایان صحبت‌های خود با مورد توجه قرار دادن وجود فرقه‌های وهابیت و نیز سلفی‌گری‌ها، اظهار کرد: الحمدالله اهل تسنن ما در ایران عاقل، معتقد، منطقی و مخالف این فرقه‌های دست نشانده آمریکا هستند. ما باید وحدت و انسجام را مورد توجه قرار دهیم و با تکیه بر عقلانیت در جهت توجه به منافع ملی قدم برداریم.

رشیدیان: 
نتوانستم به خراسانی‌ها «نه» بگویم

علیرضا رشیدیان ظهر امروز 19 اسفند ماه در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی که در سالن صبا صدا و سیما برگزار شد، خدمت به نظام جمهوری اسلامی را توفیقی بزرگ دانست و افزود: خدمت در هر کجای کشور نوعی توفیق است اما در خراسان رضوی این توفیق بزرگ‌تر است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه وظیفه دارم از همه دوستانی که در این مراسم حضور یافتند تشکر کنم، اظهار کرد: امیدوارم به دنبال حماسه سیاسی که در انتخابات خردادماه 92 به تحقق پیوست، حماسه اقتصادی را نیز محقق کنیم و این شدنی نیست جز با مشارکت آحاد مردم و مسئولین.

وی با تشکر از استانداران سابق خراسان رضوی، ادامه داد: در این میان من از آقای فروزان‌مهر که در شرایطی نامناسب در حال خدمت بودند، تشکری ویژه دارم. آموزه‌های دینی ما این است که قدردان گذشتگان باشیم و برای آیندگان زمینه رشد و فعالیت‌های مناسب را فراهم کنیم.

رشیدیان با بیان اینکه حق مردم خراسان بیشتر از من بود، تصریح کرد: به بنده پست‌های دیگری نیز پیشنهاد شده بود که من از همان ابتدا به همه آن‌ها نه می‌گفتم اما بعد از پیشنهاد استانداری خراسان رضوی نتوانستم خدمت به زائران و مجاوران امام رضا(ع) نه بگویم.

وی افزود: از بد روزگار خراسانی‌ها این قرعه به نام من افتاد، امیدوارم این مسئولیت را با همکاری تمامی نیروهای استان به خوبی انجام دهم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به در پیش رو بودن عید نوروز و همزمان شدن با ایام فاطمیه تاکید کرد: باید ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) را ارج بنهیم و حرمت این ماه نگه داشته شود.

وی خاطر نشان کرد: به همکاران و دوستانم در وزارت کشور گفتم که خواهش می‌کنم به من رای ندهید، اگر مرا انتخاب می‌کنید من مرد عمل هستم و قطعا پیگیر مسائل خواهم بود، زیرا استان خراسان رضوی پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

رشیدیان با تاکید بر اینکه حفظ وحدت و آرامش لازمه توسعه استان است، گفت: تحولات و تغییرات در مدیران یک امر معمول است و این جا به جایی نیرو نباید باعث سستی و یا عدم جدیت در کار مسئولان شود. من از همه کسانی که در استانداری مسئولیت دارند می‌خواهم که در حد وظایف و حتی بالاتر از وظایف خود عمل کنند.

وی اضافه کرد: اگر تصمیمی بر جابه‌جایی مدیری گرفته شد، این به معنای ضعف آن مدیر نیست بلکه طبیعت کار است و این امر به منظور ایجاد هماهنگی و سرعت در کارها ضرورت دارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که ممکن است در سال آینده با مشکل کم‌آبی رو به رو شویم، یادآور شد: طرح‌های خوبی در دولت برای تامین آب استان اندیشیده شده که این کارها را با جدیت دنبال می‌کنیم تا مشکلات صنعت و زراعت و همچنین بدهی‌های دولت به بدهکاران طرح‌های استانی پرداخت شود.

  سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000

/ 0 نظر / 38 بازدید