یک پزشک: کم تحرکی، استرس و رژیم های نامناسب غذایی، عمده ترین عوامل بیماری زا در

یک پزشک عنوان کرد:

کم تحرکی، استرس و رژیم های نامناسب غذایی

عمده ترین عوامل بیماری زا در خواف هستند

خبرگزاری دانشجویان ایران ـ خواف:

یک پزشک عمومی که سابقه جندین ساله طبابت در خواف را دارد گفت: کم تحرکی، استرس و رژیم های نامناسب غذایی عمده ترین عوامل بروز بیماری در این شهرستان هستند.

دکتر شهریار دشتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان، بیماری های عضلانی، گوارشی، عصبی، فصلی و ویروسی را عمده ترین بیماری های شایع در خواف برشمرد.

وی افزود، باتوجه به فرهنگ جدید حاکم بر جامعه، مشغله های زندگی زیاده شده از طرفی تحرکات بدنی در بین مردم به ویژه کارکنان ادارات این شهرستان کاهش یافته و افراد به شدت دچار افزایش وزن می شوند.

وی گفت: این افزایش وزن نیز بیماری های همچون دردهای عضلانی، استخوانی و اسکلتی و بطور شایع تر آرتروز را به همراه دارد.

وی اظهارداشت: تغییر عادت های غذایی نیز سبب بروز بیمارهای گوارشی از قبیل ورم معده می شود و متاسفانه اغلب مردم این منطقه وعده غذایی خود را به شب اختصاص می دهند که به دلیل وجود استرس ها سبب افزایش ترشح اسید معده و بروز بیماری های گوارشی شده است.

دکتر دشتی ادامه داد کم تحرکی، عادت های نامناسب غذایی، استرس ودر مجموع تغییر شیوه زندگی در بین اهالی خواف نیز سبب بروز بیماری های قلبی، عروقی و فشار خون شده و با آن رابطه مستقیم دارد.

وی پیشنهاد داد، مردم کمی از وقت خود را صرف ورزش، پیاده روی و تحرک جسمانی کنند تا از بروز و افزایش بیماری یادشده کاسته شود.

دکتر دشتی اسهال، استفراغ، سرماخوردگی و آنفلونزا  را نیز جزو مهمترین بیماری های فصلی در خواف دانست.

شهرستان خواف با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب شرق مشهد مرکز خراسان رضوی واقع است.

سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000

/ 0 نظر / 36 بازدید