تجمع سپرده گذاران در مقابل شعبه موسسه مالی و اعتباری میزان خواف

تجمع سپرده گذاران در مقابل شعبه موسسه مالی و اعتباری میزان خواف

تجمع مردم خواف در مقابل موسسه مالی و اعتباری میزان

خواف نیوز: در پی بروز شایعاتی پیرامون ورشکستگی موسسه مالی و اعتباری میزان و ارتباط آن با شرکت پدیده، سپرده گذاران این موسسه در شهرهای مشهد، تربت حیدریه، گناباد، رشتخوار، خواف و چند شهر دیگر از بامداد روز شنبه 4بهمن1393 برای برداشت وجوه سپرده های خود به شعب این موسسه مالی در شهرهای خود مراجعه کردند.

گسترده تر شدن این شایعه در خواف سبب احساس خطر سپرده گذاران و ازدحام آنها در برابر شعبه موسسه مالی میزان در شهر خواف شد و کارکنان شعبه ناگزیر به نوبت دهی به مراجعان شدند و همین امر باعث تجمع گروه انبوهی از سپرده گذران در جلوی در شعبه و در پیاده روی خیابان شهاب که جزو خیابان های اصلی خواف محسوب می شود گردید.

برابر اطلاعیه های با مضامینی نصب شده بر پشت در شیشه ای شعبه، بروز برخی مسایل پیرامون فعالیت موسسه مالی میزان را در حد یک شایعه دانسته و اعلام داشته است این بحران تا پایان هفته رفع می شود.

امروز نیز نیروهای انتظامی در حوالی این شعبه مستقر شدند.

به گزارش خواف نیوز، دلیل مراجعه سپرده گذاران برای برداشت سپرده شان بصورت صریح مشخص نیست و از تعداد سپرده گذاران و میزان سپرده آنها در این شعبه گزارشی در دسترس نیست.

این خبر حاکیست سپرده گذران با برداشت موجودی حسابشان، سپرده خود را به بانک های ملی، ملت و سپه منتقل می کنند.

اخبار غیر رسمی و تایید نشده از انتقال 120 میلیارد ریالی پول توسط سپرده گذاران از این شعبه (خواف) طی کمتر از دو روز به سایر بانک ها حکایت دارد.

اما در همین خصوص غقور حلمی رییس هیات مدیره این موسسه در اظهاراتی که بر روی پایگاه اطلاع رسانی موسسه مالی و اعتباری میزان قرار گرفته است عنوان داشت:

 شایعات کذب محض است

رئیس هیئت مدیره موسسه مالی و اعتباری میزان
با اشاره به اقدامات انجام شده برای ورود این موسسه به فرا بورس و تشکیل شرکت سهامی عام اعلام کرد : پیش بینی می شود با اقدامات انجام شده موسسه مالی و اعتباری میزان، تا پایان سال مجوز رسمی خود را دریافت نماید .
به گزارش روابط عمومی موسسه میزان، غفور حلمی با بیان این مطلب تصریح کرد؛ موسسه میزان از مدت ها قبل با استقبال از طرح سامان دهی موسسات با تعامل با بانک مرکزی اقدامات متنوعی را برای اخذ مجوز رسمی آغاز کرده است که تا کنون این روند پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است . 
وی افزود : در این راستا با تشکیل مجمع عمومی سهام داران این موسسه با تبدیل تعاونی به شرکت سهامی عام موافقت کردند و به زودی پذیره نویسی موسسه اعتباری میزان انجام و سهام موسسه میزان از طریق کارگزاری های رسمی کشور عرضه خواهد شد . 
وی با اشاره به اظهارات اخیر مسئولان بانک مرکزی درباره اعطای مجوز به موسسات تصریح کرد : مسئولان ارشد بانک مرکزی اعلام کرده اند موسسه میزان به همراه 4 موسسه دیگر تا پایان سال موفق به اخذ مجوز خواهند شد که این امر برای مشتریان و سهام داران این موسسه علاوه بر ارزش آفرینی همراه با فرصت های جدید خواهد بود . 
وی همچنین در خصوص مسائل مطرح شده درباره اعطای تسهیلات به شرکت پدیده اظهار داشت : 
این موسسه حمایت از طرح های اشتغال زا را همواره در دستور کار داشته و تاکنون برای رونق اقتصاد ملی، تسهیلات قابل توجهی به طرح های اشتغال زا پرداخت نموده است . 
رئیس هیئت مدیره موسسه مالی و اعتباری میزان با اشاره به پرداخت تسهیلات از سوی چند بانک و موسسه از جمله موسسه میزان به پروژه های پدیده خاطر نشان کرد : تسهیلات اعطایی میزان به پدیده همچون سایرین با اخذ وثایق و تضمینات، چند برابر وجوه پرداختی انجام شده است و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، در صورتیکه نیاز باشد مبالغ پرداختی از محل تضامین و در اسرع وقت تسویه خواهد شد . 
وی ادامه داد: موسسه میزان مستقل است و مشکلات به وجود آمده برای پدیده، ربطی به میزان ندارد.
حلمی در باره شایعات مطرح شده در خصوص وضعیت مالی این موسسه تصریح کرد : در چند روز گذشته مشاهده شده است که برخی افراد شایعاتی را متوجه برخی از موسسات مالی و اعتباری معتبر از جمله موسسه مالی و اعتباری میزان نموده اند. در حالیکه این که شایعات کاملا بی اساس و کذب محض است .
وی افزایش مراجعه مشتریان و شلوغی برخی از شعب میزان را ناشی از جو روانی ایجاد شده مربوط به این شایعات بی اساس دانست و از مشتریان این موسسه خواست که به شایعات توجهی نکنند.
وی گفت : این موسسه در زمینه مسائل مالی هیچگونه مشکلی ندارد اما ازدحام مشتریان در برخی از شعب باعث اختلال در خدمات رسانی شده که با تمهیدات اتخاذ شده این مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی ادامه داد : موسسه میزان به عنوان یک موسسه خوش نام و قانون مدار با قوت تمام در حال خدمت رسانی به مشتریان و مردم شریف بوده و خواهد بود. 
وی همچنین با اشاره به پذیره نویسی قریب الوقوع، از سهام داران خانواده بزرگ میزان و نیز مشتریان موسسه خواست از هم اکنون خود را برای پذیره نویسی و خرید سهام عرضه شده مهیا نمایند .
 
سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000

/ 0 نظر / 65 بازدید