جان استودن:پرسیدن ازخودمان ارزان تر تمام می شود تاجاسوسی کردن از ما

جان استودن:

پرسیدن از خودمان ارزان تر تمام می شود تا جاسوسی کردن از ما

به گزارش خواف نیوز به نقل از پیام آفتاب، اسنودن در پیامی تلویزیونی به مناسبت کریسمس از سران دولت‌های جهان خواست به جاسوسی‌ها پایان دهند چرا که حتی یک کودک تازه متولد شده هم درکی از حریم خصوصی ندارد.
ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در پیام ویدیویی دو دقیقه‌ای خود که در مکانی نامعلوم در مسکو ضبط شده بود گفت که میزان جاسوسی دولت‌ها حتی از آنچه جورج اورول در رمان ۱۹۸۴ در باره دستگاه‌های جاسوسی به تصویر کشیده فراتر رفته است.
وی در حالی که مستقیم به دوربین نگاه می‌کرد گفت: جورج اورول، نویسنده بزرگ انگلیسی به ما نسبت به این خطرات هشدار داده بود، شیوه جمع آوری اطلاعات که در این کتاب توضیح داده می‌شود، میکروفن‌ها و دوربین‌ها، تلویزیون‌هایی که ما را ردیابی می‌کنند قابل مقایسه با آنچه امروز به کار گرفته می‌شود، نیست.
وی می‌افزاید: کودکی که امروز به دنیا می‌آید و بزرگ می شود هیچ تعبیری از حریم خصوصی ندارد. آنها هیچ گاه نمی‌فهمند چطور می توانند لحظه‌ای برای خودشان باشند بدون آنکه چیزی از آنها ضبط یا تحلیل شود.
اسنودن گفت: مناقشات امروز بر سر حریم خصوصی میزان اعتماد ما را به تکنولوژی اطرافمان و دولتی که آن را اجرا می‌کند، تعیین می‌کند.همراه هم ما می‌توانیم به توازن بهتری برسیم، تجسس گسترده را تمام کنیم و به دولت‌ها یادآوری کنیم که اگر می خواهد بداند ما چه احساسی به آنها داریم، پرسیدن از خودمان ارزان تر تمام می شود تا جاسوسی کردن از ما.
کانال ۴، یک شبکه تلویزیونی عمومی در انگلیس است که هر سال یک پیام کریسمس متفاوت پخش می‌کند. چیزی در مقابل آنچه که ملکه بریتانیا صادر می‌کند.
اسنودن اواخر ماه مه با مقدار قابل توجهی اطلاعات از آمریکا گریخت و اول ماه اوت توانست از روسیه پناهندگی موقت بگیرد. آمریکا این شهروند کشورش را به جاسوسی متهم کرده است.
وی در گفتگوی خود با روزنامه واشنگتن پست، گفت: من نمی خواستم جامعه را تغییر بدهم، من می خواستم فرصتی در اختیار جامعه بگذارم که اگر خواست خودش را تغییر دهد.

سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000


/ 0 نظر / 16 بازدید