در هفته دولت، ایستگاه قطار مسافری رشتخوار به بهره برداری می رسد

در هفته دولت

ایستگاه قطار مسافری رشتخوار به بهره برداری می رسد

خواف نیوز: نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: ایستگاه مسافری راه آهن رشتخوار در هفته دولت به بهره برداری می رسد

محمود نگهبان سلامی به خواف نیوز گفت: پیش از این مسافران رشتخواری از ایستگاه های راه آهن خواف و یا تربت حیدریه استفاده می کردند و هم اینک نیز از ایستگاه بین راهی آبینه سوار قطار می شوند.

وی افزود: با بهره برداری از ایستگاه مسافری راه آهن در رشتخوار، مسافران مجبور نیستند مسیر 8کیلومتری ایستگاه بین راهی آبینه را تحمل کنند.

وی یادآور شد برای تکمیل ساختمان و مسیر دسترسی به این ایستگاه، 20 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

نگهبان گفت: کار ساختمانی ایستگاه راه آهن تقریبا به پایان رسیده و مسیر دسترسی به آن درحال آسفالت است.

رئیس شورای شهر رشتخوار نیز گفت: ساخت ایستگاه راه آهن در رشتخوار از شش سال پیش شروع شد.

اسماعیل میرسیاسی با انتقاد از طولانی شدن زمان ساخت ایستگاه مزبور و هدر رفتن بیت المال گفت: این ایستگاه هنوز به بهره برداری نرسیده، سه بار آن را تعمیر  کردند.

وی اظهارداشت، با توجه به اینکه قطار تهران ـ خواف ساعت دو و نیم بامداد به رشتخوار می رسد، فعال شدن ایستگاه مسافری رشتخوار به مسافران که اغلب آنها دانشجو هستند کمک موثری خواهد کرد.

شایان ذکر است، ایستگاه های خواف، رشتخوار ،تربت حیدریه، مه ولات، بجستان، بشرویه طبس و بهاباد  جزو حوزه استحفاظی اداره کل راه آهن شرق کشور است و ایستگاه مسافری رشتخوار یکی از ایستگاه های قطار مسافری خط آهن مسیر خواف ـ تهران است.

سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000

/ 0 نظر / 31 بازدید