برنامه های استاندار جدید خراسان رضوی، سردار عباس شاملو

برنامه های استاندار جدید خراسان رضوی
"سردار عباس شاملو"
استاندار حدید خراسان رضوی گفت: خدمت رسانی به زائرین، حل معضل حاشیه نشینی و سازماندهی صنعت استان را اولویتهای اجرایی استانداری دانسته بود.
عباس شاملو به خبرنگار مشهد پیام گفت: خدمات دهی به زائرین، حل معضل حاشیه نشینی، تامین آب آشامیدنی، سازماندهی صنعت استان و تهیه طرح جامع برای اتباع بیگانه میهمان در اولویت کارها باید قرار گیرد.
عباس شاملو ادامه داد: در حال حاضر خدمات دهی به زائرین آن طور که باید شایسته آنها باشد نیست البته کارهای صورت گرفته کافی نیست ، چرا که در افق 1404 با پیش بینی 40 میلیون زائر نمی توان جوابگوی نیازهای زائرین حضرت رضا(ع) آن طور که شایسته آنها است باشیم.
شاملو در خصوص حاشیه نشینی شهر مشهد گفت: در حال حاضر حدود یک میلیون نفر حاشیه نشین در مشهد هستند که سازماندهی نشده اند که اگر به جای خارج از شهر مسکن سازی در حاشیه شهر انجام می شد این معضل تا حدودی برطرف می شد.

*تا 2سال آینده با بحران آب روبرو هستیم

وی با اشاره به کمبود آب در مشهد اظهار داشت: در 2 سال آینده ما در این کلان شهر مذهبی با کمبود آب روبرو خواهیم شد باید تامین آب شرب مشهد در اولویت های کاری قرار گیرد.
این کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در ادامه افزود: در زمینه اشتغالزایی از طریق سازماندهی صنعت و ظرفیت های زیادی که در استان داریم درصد بالایی از بیکاری که باعث افسردگی در میان قشر جوان شده است را میتوان حل کرد.
وی افزود: متاسفانه در حال حاضر 20 درصد از کارخانه ها ی استان فعال هستند که از این مقدار، از50 درصد ظرفیت آنها استفاده می شود . این در حالیست که در اکثر کشور های دنیا کارخانجات در سه شیفت کاری فعال هستند .
وی ادامه داد: افغانستان با بیش از 20 میلیون جمعیت، بیشتر کالاهای مصرفی خود رااز ترکیه وارد می کند، چرا ما نباید صادر کننده به این کشور که در همسایگی ما قرار داردباشیم.

*دستکاری ارز مصیبت اقتصاد امروز ماست

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود عنوان کرد: مصیبت اقتصاد ما دستکاری ارز است، دولت برای 5 قلم مصرفی یارانه در نظر گرفت اما 50 هزار کالای مصرفی در کشور گران شد ،یکی از کارهای بزرگی که روحانی انجام داد تثبیت نرخ ارز بود.
شاملو در ادامه با اشاره به اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی افزود: با پشت میز نشستن و بخشنامه صادر کردن نمی توان کاری از پیش برد، تا کارآفرینی نباشد کارگری سرکار نمی رود ما باید از افراط و تفریط پرهیز کنیم و با شناسایی و بکار گیری ظرفیت ها با کمترین هزینه استان خود را آباد کنیم.

*اگر در زیر ساخت ها توازن برقرار نشود توسعه متوازن اتفاق نمی افتد

وی در خصوص صادرات گفت: در امر صادرات اول باید توجه داشت که مازاد مصرف صادر شود و دیگر اینکه زیرساخت های صادرات فعال شود چرا که اگردر بحث زیر ساخت ها توازن برقرار نشود توسعه متوازن اتفاق نمی افتد.

این کارشناس با تاکید بر الگوپذیری از نقاط قوت سایر کشورها بیان داشت: کشوری مثل چین شعارش این است که در سال 2020 جهان از آن ماست یعنی برای خودشان استراتژی تعیین کرده اند تا 7 سال دیگر اقتصاد جهان را بدست بگیرند چرا مابرای خودمان راهبردهایی تعیین نمی کنیم.
عباس شاملو با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی در مشهد گفت: با یک خط مترو نمی توان به شهروندان گفت با وسیله شخصی بیرون نیایند در کشورهایی که این طرح اجرا می شود فاصله های ایستگاه مترو 300 متر است ما اگر 12 خط مترو داشته باشیم می توانیم ادعا کنیم که مترو داریم.
شاملو ادامه داد: در حال حاضر هویت معماری شهر ما مشخص نیست ؛ این امر با بررسی ها و کارشناسی های مورد نیاز قابل حل است.
وی در پایان با بیان اینکه پتانسیل های عظیم استان مورد غفلت واقع شده است افزود: به لحاظ جغرافیایی پتانسیل هایی وجود دارد که از آنها استفاده نشده و کشاورزی ما در استان به دلیل واردات بی رویه با بی مهری روبرو است در بحث صنعت ما بیشترین شهرک های صنعتی را داریم که کمتر فعال می باشد که اگر مشکلات حوزه صنعت و کشاورزی حل شود بسیاری از مشکلات استان رفع می شود.

شهرستان خواف با بیش از 120 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری جنوب شرق مشهد مرکز استان خراسان رضوی واقع است.

سامانه پیامکی دریافت نظرات شما (یک میلیون نه میلیون) 10000009000000 

/ 0 نظر / 46 بازدید